Finansai ir pasaulis
Kai girdime žodį „finansai“, mūsų mintyse iškart iškyla verslo pasaulis ir mes mąstome apie bankininkystę, investicijas, turtą, įsipareigojimus (skolas) bei pinigus, o mūsų atmintyje iškyla garsių kompanijų pavadinimai „Amazon“, „Microsoft“, „Shell“ ir t.t. Drąsesni nebijo pasvajoti, kad būtų visai neblogai būti vienos iš tokių kompanijų vadovu, o didžioji dauguma mąsto, kad kažkam kitam labai pasisekė šiame pasaulyje, tačiau visa tai ne jų „nosiai“…
Finansai ir Jėzus
Tačiau pažiūrėkime į žodį „finansai“ iš krikščioniškos pusės ir kaip jie paveikia mūsų dvasinį pasaulį. Ar esate pastebėję, kad Jėzus kalbėdamas ir mokydamas daug dėmesio skyrė ir finansams. Iš tikrųjų Naujajame Testamente Jis apie pinigus kalbėjo daugiau nei apie dangų ar pragarą. Iš Jėzaus pateiktų 38 palyginimų net 16 yra apie pinigus ir turtą. Tuo Jis norėjo išmokyti žmones kaip tinkamai naudoti pinigus. Jeigu pažvelgtume giliau į Naujajį Testamentą, pastebėtume, kad apie maldą yra apie 500 eilučių, o apie tikėjimą šiek tiek mažiau nei 500 eilučių, tačiau apie finansus yra daugiau nei 2000 eilučių. Tai nereiškia, kad pati svarbiausia tema Biblijoje / Šventajame Rašte yra pinigai, bet tai parodo, kad į tai mes taip pat turime atkreipti tinkamą dėmesį.
Finansai ir aš
Evangelijoje pagal Luką 12 skyriuje galime rasti 5 svarbius principus (aišku, jų yra daugiau), kuriuos pateikia Jėzus ir kurie gali mus išmokyti kaip tinkamai naudoti mūsų „kišenėje“ esančius pinigus ir mums priklausantį turtą:
- Pirmas principas – Luko 12,15: „Ir dar pridūrė: ‘Žiūrėkite, saugokitės bet kokio godumo, nes jei kas ir turi apsčiai, jo gyvybė nepriklauso nuo turto‘.“ Tai reiškia, kad tie, kurie turi daugiau materialaus turto nebūtinai reiškia, kad jie yra laimingesni už tuos, kurie jo turi mažiau. Turtas ir pinigai reikalingi patenkinti mūsų būtiniausius biologinius poreikius, tačiau turto ir pinigų perteklius niekada nesuteikia daugiau laimės, priešingai, prideda daugiau atsakomybės ir nerimo dėl jo išlaikymo ir išsaugojimo.
- Antras principas – Luko 12,20: „O Dievas jam tarė: Kvaily, dar šiąnakt bus pareikalauta tavo gyvybės. Kam gi atiteks, ką susikrovei?“ Asmenį, kuris turtus kaupia tik sau ir su niekuo nenori jais dalintis, Jėzus vadina „kvailiu“. Pamąstyk, kas yra blogiau – būti kvailiu žmonių akyse ar Dievo akyse?
- Trečias principas – Luko 12,22: „Tada Jėzus kalbėjo savo mokiniams: ‘Todėl aš jums sakau: per daug nesirūpinkite gyvybe, ką valgysite, nė savo kūnu, ką vilkėsite‘.“ Dievas nori, kad mes pasitikėtume Juo labiau nei visais savo finansais ar turtu ir Jis pažada, kad Jis mūsų nepaliks, jeigu savo gyvenime pastatysime Jį į pirmą vietą. Tai nėra lengva, nes pasaulis su visais savo turtais daro didžiulę įtaką mūsų pasirinkimams ir sprendimams. Tačiau jei norime, kad Dievas turėtų mums didesnę įtaką nei pasaulis, mes sąmoningai turime pasirinkti praleisti daugiau laiko skaityti ir tyrinėti Bibliją / Šventąjį Raštą siekiant Jį geriau pažinti.
- Ketvirtas principas – Luko 12,31: „Verčiau ieškokite jo karalystės, o tai bus jums pridėta.“ Dievas žino, kad mes jaučiamės labai saugiai, kai pinigus turime savo rankose ir patys valdome mums priklausantį turtą. Dėl įgimto savanaudiškumo mes norime duoti vis mažiau ir vietoje to siekiame gauti vis daugiau. Štai dėl ko Jėzus moko pirmiausia ieškoti Jo karalystės, ir kai tai padarysime, pažada, kad iš Jo galėsime gauti visa kita, ko mums reikia mūsų gyvenimui ir pragyvenimui.
- Penktas principas – Luko 12,35: „Tebūnie jūsų strėnos sujuostos ir žiburiai uždegti.“ Laikas padėti ir tarnauti kitiems yra dabar! Laikas duoti ar dalintis su kitais yra dabar! Laikas matyti ne tik savo poreikius ir norus, bet ir kitų yra dabar! Laikas yra ne tuomet, kai savo gyvenime išspręsime visas problemas, ne tuomet, kai viską pasieksime ar gausime, ko norime, ne tuomet, kai aplinkybės bus palankios mūsų naudai, bet dabar! Būkite visuomet pasirengę veikti, visuomet pasiruošę tarnauti, visuomet pasiruošę duoti, visuomet pasiruošę padaryti Dievą pirmiau už viską!
Finansai ir ateitis
Užbaigdamas šias pamokas ir kalbėdamas apie savo sugrįžimą į šią žemę, Jėzus priminė: `Kas yra tas ištikimas ir sumanus prievaizdas, kurį šeimininkas paskirs vadovauti šeimynai ir deramu laiku ją maitinti? Laimingas tarnas, kurį sugrįžęs šeimininkas ras taip darantį. Sakau jums tiesą: jis paskirs jį valdyti visų savo turtų`.“ (Luko 12,42-44). Kiekvienas, kuris liks ištikimas Jėzaus pateiktiems turto valdymo principams, vėliau, Jėzui sugrįžus, bus paskirtas valdyti visus Dievo turtus. Čia Jėzaus pateiktas pasiūlymas yra daug didesnis nei dabar šioje žemėje valdyti „Amazon“, „Microsoft“, „Shell“ ar kokią kitą garsią kompaniją. Kviečiu to nepraleisti…