Priešsantuokinė konsultacija

Priešsantuokinės konsultacijos apžvalga 

Pagrindinių vedybinio gyvenimo klausimų aptarimas prieš santuoką kartu su savo pasirinktu gyvenimo draugu (-e) ir pastoriumi / konsultantu. Ši konsultacija padeda ne tik pasiruošti santuokiniam gyvenimui, bet ir numatyti, ar jūsų gyvenimo draugo (-ės) pasirinkimas nebuvo klaidingas. Priešsantuokinė konsultacija padeda pasiruošti santuokai, bet negarantuoja, kad tai būtinai baigsis vestuvėmis.

Priešsantuokinės konsultacijos tikslas

Svarbiausias dalykas santuokoje yra santykiai, todėl šioje sferoje negalima nieko daryti paskubomis ir be tam tinkamo pasiruošimo. Deja, jaunavedžiai dažniausia tikisi, kad jų meilė bei sąjunga bus iki mirties, ir galvoja, kad jiems neatsitiks taip, kaip atsitinka daugumai porų, kurios išsiskiria. Toks naivus tikėjimas ir mąstymas dažniausia būna niekuo nepagrįstas arba grindžiamas tik šiandieniniais jausmais, kas būsimus sutuoktinius padaro visiškai nepasiruošusius pasitikti įvairius santuokinio gyvenimo sunkumus, išbandymus ir krizes. Tad priešsantuokinės konsultacijos tikslas ir yra perspėti būsimus sutuoktinius apie galimus sunkumus ir apmokyti, kaip juos pasitikti bei spręsti, o būsimųjų jaunavedžių pareiga yra gerai išanalizuoti per tą laiką savo santykius ir tokiu būdu sukurti gerą pamatą būsimai savo santuokai. Todėl priešsantuokinė konsultacija yra labiau privilegija nei pareiga!

Priešsantuokinės konsultacijos veiklos pobūdis 

Pradedant priešsantuokinės konsultacijos užsiėmimus, pirmiausia rekomenduotina kiekvienam individualiai su pastoriumi / konsultantu apžvelgti temą, kuri padeda apžvelgti jūsų pasirinkto draugo(-ės) charakterio bruožus, gyvenimo būdą, kultūrą, dvasinį gyvenimą ir dar kartą įvertinti savo pasirinkimą. Jeigu po šios konsultacijos dalies jūs tvirtai apsisprendėte likti toliau su savo draugu (-e) ir trokštate su juo (ja) sujungti savo gyvenimą, tuomet patartina pradėti nuo sužadėtuvių temos, kuri padeda geriau suprasti ypatingo pasiruošimo svarbą santuokai. Po šio susitikimo galima patiems išsirinkti tas temas, kurios jums labiausiai patinka ar tuo metu yra reikalingos. Išsirinkus temą, pateikiamos praktinės užduotys, testai, klausimai, tam tikra medžiaga apsvarstymui bei žodinė konsultacija (besiruošiantys santuokai į klausimus atsakinėja individualiai ir tik raštu, po to abiejų atsakymai sulyginami ir aptariami kartu su pastorium / konsultantu).

Priešsantuokinės konsultacijos pagrindas

Visi šioje konsultacijoje pateikiami principai yra krikščioniški, t. y. remiantis Šv. Raštu bei Jėzaus mokymu. Jeigu jūs norite sustiprinti savo santykius ne tik su būsimu sutuoktiniu, bet ir su Dievu, tuomet rekomenduotina pasirinkti dvasinį šeimos kursą „Laiminga šeima“.

Tinkamiausias laikas priešsantuokinei konsultacijai 

Priešsantuokinę konsultaciją geriausia pradėti tuomet, kai iki santuokos lieka ne mažiau kaip 3 mėnesiai ir ne daugiau kaip 9 mėnesiai.

Priešsantuokinės konsultacijos svarba

Priešsantuokinės konsultacijos kursus reikalinga praeiti tuomet, kai norima tinkamai pasiruošti santuokai bei gauti oficialų Septintosios dienos adventistų bažnyčios dvasinį santuokos palaiminimą. Tai reikalinga, kad pastorius galėtų įsitikinti, kad jų santykiai turi tvirtą pagrindą pagrįstą Šv. Rašto mokymu ir kad planuojama santuoka atitinka visus LR įstatymų ir bažnyčios nuostatų reikalavimus.

Septintosios dienos adventistų bažnyčios tarnautojai, galintys pravesti priešsantuokinę konsultaciją:

Vilniaus miestas ir rajonas

Pastorius Bertold Hibner
+370 655 91416
[email protected]

Kauno miestas ir rajonas

Pastorius Deividas Vanagas
+370 656 22310
[email protected]

Klaipėdos miestas ir rajonas

Pastorius Algimantas Jankevičius
+370 677 12283
[email protected]

Panevėžio miestas ir rajonas

Pastorius Virginijus Radžius
+370 655 58280
[email protected]

Šiaulių ir Kėdainių miestas ir rajonas 

Pastorius Arūnas Bakonis
+370 655 26179
[email protected]

Tauragės ir Vilkaviškio miestas ir rajonas

Pastorius Audrius Mačiulis
+370 656 42910
[email protected]

Mažeikių miestas ir rajonas

Pastorius Danielius Oželis
+370 655 558383
[email protected]

Jonavos ir Marijampolės miestas ir rajonas

Pastorius Valius Eičinas
+370 656 22308
[email protected]