Tėvystė ir meilė karantino metu

Koronaviruso protrūkis natūraliai kelia didžiulį nerimą. Kiekvieną kartą, kai tik įjungiame televizorių ar paliečiame telefonus, krizė yra eskaluojama visuose naujienose. Gyvenimas staiga apsivertė aukštyn kojomis ir taisyklės perrašomos kasdien. Nežiūrint į tai, šeimos nariai toliau turi dirbti, mokytis, rūpintis vieni kitais ir stengtis išlikti sveiki uždarose erdvėse, turėdami ribotus išteklius ir dažnai toli nuo tų, kuriuos myli. Todėl labai svarbu suprasti kokia turi būti tėvystė ir meilė karantino metu.

Visi patyrėme, kad kai jaučiame nerimą, dažniau tampame irzlūs vieni kitiems, o tai sukelia dar daugiau įtampos santykiuose. Tačiau kuo daugiau vaikų jausis mylimi, saugūs ir laimingi, tuo mažiau jie jaudinsis. Net sunkmečiu galite daug ką padaryti savo namuose, kad jūsų vaikai ir paaugliai jaustųsi mažiau nerimastingi.

Vienas iš pirmųjų dalykų, kurį galite padaryti kaip tėvai, tai pirmiausia patiems suvaldyti savo nerimą dėl COVID-19. Sužinokite naujausią patikimą informaciją apie saugumą ir padėkite visiems savo šeimos nariams laikytis patarimų. Apribokite laiką, kurį praleidžiate skaitydami, žiūrėdami ar klausydamiesi nerimą sukeliančių naujienų. Šioje krizėje ieškokite širdžiai mielų gerumo ir dosnumo istorijų ir pasidalykite jomis su savo vaikais.

Būkite ramus pavyzdys savo vaikams

Papasakokite savo vaikams, ką darote, kad nusiramintumėte, kai imate jaudintis, kad jie galėtų iš jūsų sužinoti keletą patarimų, kurie padėtų jiems valdyti savo baimes. Jei manote, kad jaučiatės priblokštas, išbandykite kai kurias šio straipsnio idėjas, kad mažiau jūsų kančios išsilietų ant jūsų vaikų. Raskite ramią vietą pasikalbėti su žmonėmis, kurie klausosi jūsų jausmų, parodo, kad jie jumis rūpinasi ir padeda jaustis ramiau.

Atkreipkite dėmesį, ką vaikai jaučia

Atidžiai atkreipkite dėmesį į tai, ką daro ir sako jūsų vaikai, ir atkreipkite dėmesį į visus požymius, kurie atskleidžia, kad jie jaudinasi dėl to, kas vyksta aplink juos. Kai kurie vaikai nutyla ir sėdi vieni savo kambaryje, kiti gali nusiminti, kai kurie gali elgtis grubiau su aplinkiniais ar žaisti destruktyviai. Vaikai ir paaugliai gali nežinoti, kaip pradėti su jumis pokalbį apie savo savijautą. Tai gali skatinti praleisti laiką atskirai su jais, nuveikti tai, kas jiems labai patinka, prieš pradedant pokalbį apie savo rūpesčius.

Išmokite atidžiai klausytis savo vaikų

Šiltai išklausykite savo vaikų baimes ir rūpesčius. Palikite savo darbą, kurį dirbate šiuo metu ir tiesiai pažvelkite į jų akis parodydami, kad tau rūpi, apkabindamas juos ar šiltai paliesdamas. Paaiškinkite, kad normalu jaustis susirūpinus, kai pasaulyje vyksta daug baisių dalykų, o geriausia, ką reikia padaryti, tai kalbėti apie jų baimes, kad galėtumėte rūpintis vienas kitu ir kartu išspręsti reikalus.

Jei jūsų vaikui sunku kalbėti apie savo jausmus, pabandykite nupiešti galvos kontūrą ir paprašyti, kad ant figūros parašytų ar nupieštų tai, apie ką galvoja. Arba užrašykite kiekvieną rūpestį ant atskiro popieriaus lapo ir pagalvokite apie praktinius dalykus, kuriuos galite padaryti kartu, kad išspręstumėte kiekvieną jų rūpestį. Stenkitės neatmesti jų baimės ir neignoruokite jų nerimo, nes ateityje jie gali mažiau kalbėti su jumis apie savo jausmus.

Būkite malonūs kitiems

Padarę ką nors malonaus kažkam kitam, patys pasijuntame geriau. Kai esame užjaučiantys ir galvojame apie kitus, natūraliai esame ramūs. Pasinaudokite visus savo kūrybiškumu ir padėkite savo vaikams pasigaminti spalvingų ir padrąsinančių plakatų, kuriuos būtų galima įdėti į jūsų namų langus, kad jie suteiktų vilties ir džiaugsmo žmonėms, einantiems gatve pro jūsų namus. Padarykite ypatingas korteles, kurias galėtumėte siųsti vienišiems giminaičiams, ir kartu sukurkite dovanas, kurias ateityje galėsite padovanoti kitiems.

Malda ir garbinimas kartu

Šiuo nerimo ir streso metu ieškokite Biblijos eilučių, kurios suteiktų ramybę ir paguodą ir susitelkite į jas. Išmokite jas atmintinai pasitelkdami įvairius linksmus būdus ir giedokite visas žinomas giesmeles, pagrįstas šiomis Biblijos eilutėmis. Pabandykite atvaizduoti istoriją, kai Jėzus nuramino audrą, ir apmąstykite, kaip Jis ramina audras mūsų pasaulyje ir mūsų širdyse. Stipriai nerimaujantiems vaikams gali prireikti interaktyvių maldų, kurias jie galėtų pamatyti ir patirti. Ant popieriaus lapo nupieškite linijas aplink savo rankas ir iškirpkite gautą formą. Įsivaizduokite, kad tai Dievo ranka. Užrašykite savo rūpesčius ant delno. Tada prisimink, kad Dievas mumis labai rūpinasi ir mes galime palikti visus rūpesčius Jo rankose.

Didelės krizės metu, kaip antai COVID-19 pandemija, daugybė dalykų, kuriuos girdime ir matome naujienose iš viso pasaulio, mus gali užvaldyti tragiško bejėgiškumo jausmai. Šiuos dalykus taip pat svarbu atiduoti į Dievo rankas, kad jie neužgožtų mūsų tikėjimo. Čia galime užrašyti ar ištarti maldas už visus kenčiančius žmones, praradusius artimuosius, medicinos personalą ir mokslininkus, kurie ieško vaistų, vaistų ir vakcinų.

Tai sunkus laikas, tai pabaigos laikas

Nei vienas iš mūsų neturi aiškaus žemėlapio ir plano, kaip bus išspręsta ir pasibaigs ši pandemija. Neišvengiamai visi patirsime nerimo akimirkų, teks susidurti su sunkiais iššūkiais ir praleisti ne vieną bemiegę naktį ieškant jiems sprendimų. Tačiau nepamirškime, kad kalbėjimasis su artimaisiais apie mūsų dilemas, suteikta paguoda vienas kitam ir išsakytos maldos vienų už kitus padės mums orientuotis šioje nežinomoje teritorijoje.

Vienu dalyku galime būti tikri – Dievas tikrai turi žemėlapį ir Jis žino, kaip toliau viskas vyks! Taip pat galime neabejoti, kad Jis meiliai trokšta mus visus amžiams išgelbėti iš šio sugedusio pasaulio. Ateis diena, kai Jis visiems laikams nušluostys visas mūsų ašaras ir savo meile nuramins visas mūsų baimes.

O šiandien ir dabar per šią krizę Jis yra su mumis ir mūsų šeimomis. Jis laiko mus visus prie savo širdies. Jis verkia, kai mes verkiame, ir jam skauda, kai mums skauda. Jis mus guodžia visame kame, su kuo mes susiduriame šiame gyvenime, kad ir mes galėtume paguosti kitus bei perduoti savo meilę jiems. Jėzus kviečia mus perduoti visą savo nerimą Jam, nes jis labai rūpinasi kiekvienu iš mūsų. Mūsų vardai yra amžinai įrašyti Jo širdyje… Štai kokia yra tikroji tėvystė ir meilė karantino metu…

(žr. Biblija: Apreiškimų knyga 21 skyrius; 1 Jono laiškas 4,18; Izaijo 41,10; 2 Korintiečiamas laiškas 1,3-4; 1 Petro laiškas 5,7)

Karen Holford turi edukacinės ir psichologinės raidos magistro laipsnį bei šeimos terapijos magistro laipsnį. Ji yra Septintosios dienos adventistų bažnyčios Transeuropinės Divizijos Šeimos skyriaus vadovas.

Komentarų: 1


  1. Ačiū už puikias mintis išsakytas straipsnyje. Būtinai pasidalinsiu su draugais.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *