Gyvenimas po skyrybų

Ar žinote, kad dauguma skyrybas išgyvenančių žmonių, bandydami susitaikyti su realybe, pereina keturias stadijas? Kiekviena stadija yra svarbi ir reikalinga, tačiau svarbu kiekvienoje iš jų per ilgai neužsilaikyti. O svarbiausia neįkalinti savęs mintyje, kad tu vis dar esi kažkieno sutuoktinis.

Kad ir kaip norėtume, niekaip negalime sušvelninti žodžio „skyrybos“ arba pasakyti taip, kad jis skambėtų gražiai. Skyrybos visuomet atneša gilias dvasines ir emocines žaizdas abiem – tiek vyrui, tiek žmonai. Ir kai tai nutinka, žmonės turi gyventi su šia realybe ir daugeliui tai yra be galo skausmingas, kartus patyrimas.

Pirmoji stadija yra trauma. Jūs vis dar esate šoko būsenoje. Tuo metu sunku priimti kokius nors naujus sprendimus. Iškyla polinkis nuo visų šalintis ir dėl to persidirbti pasiliekant vis ilgiau darbe. Yra normalu reaguoti pilnai pasineriant į darbą ar kažkokią veiklą arba atsitraukiant nuo pasaulio – užsidarant. Tačiau bet kuriuo atveju ilgai taip gyventi negalima. Labai svarbu laiku įjungti stabdžius ir susirasti žmogų, kuriam jūs rūpite ir kuris jums galėtų atvirai pasakyti, kad jau skęstate savigailoje. Ir nepamirškite, kad šiuo metu labai lengva pasiduoti kokiai nors savo silpnybei ir tapti priklausomu nuo blogų įpročių.

Po to ateina antroji tamsos ir pasimetimo stadija. Šiam etapui būdinga emocijų sumaištis – įniršis, pyktis, depresija, kaltė, priešiškumas, baimė ir t.t. Dažnai gali atrodyti, kad šie jausmai jus nugali, todėl ateina noras išnykti ir daugiau nieko nematyti ir negirdėti. Bet nepasiduokite, išmokite atpažinti savo emocijas ir tinkamai su jomis susidorokite. Tai gali padėti palaikymo grupės. Bendravimas ir pokalbiai su artimais žmonėmis, draugais gali padėti išlaikyti blaivų protą ir pusiausvyrą balansuojant tarp sunkių išgyvenimų. Drąsiai prašykite pagalbos ir nebijokite, kad gali nepasisekti.

Trečioje stadijoje vyksta prisitaikymo procesas. Šiame etape pradedama matyti naujas galimybes. Nors ir nelengva, pradedama suvokti, kad gyvenimas tęsiasi toliau. Po truputį pradeda gyti dvasinės ir emocinės žaizdos, bet tam reikia nemažai laiko. Todėl šis metas nėra tinkamas pradėti naujas draugystes siekiant užsimiršti ar pabėgti nuo praeities. Išmokite kūrybiškai sugyventi su savo vienatve, darykite, ką jūs esate įsitikinę reikia padaryti. Laikui bėgant jums pavyks susikurti gyvenimą ir juo džiaugtis.  

Galiausiai ateina ketvirtoji stadija – vyksta persitvarkymas. Šiuo metu priimama ir pilnai susitaikoma su tuo, kas įvyko ir pradedama kurti visiškai naują gyvenimą. Po truputį sugrįžta gyvenimo džiaugsmas ir ateina noras bendrauti su kitais. Pradedama ieškoti naujų pažinčių ir gal būt siekis susirasti naują gyvenimo draugą.

Padrąsinimas

Jeigu jums vis gi tenka išgyventi skyrybas, tikriausiai jaučiatės tarsi visas gyvenimas slysta iš po kojų. Atrodo, kad prarandate savo gyvenimo kontrolę ir nebėra jokios vilties. Bet viltis yra. Pagalvokite apie šias mintis, kurio yra užrašytos Šv. Rašte: „Vagis (šėtonas) ateina tik vogti, žudyti, naikinti. Aš (Jėzus) atėjau, kad žmonės turėtų gyvenimą, kad apsčiai jo turėtų.(Jono 10, 10) ir „Todėl (aš) ir nenuleidžiame rankų. Atvirkščiai, jei mūsų išorinis žmogus vis nyksta, tai vidinis diena iš dienos atsinaujina.” (II laiškas korintiečiams 4, 16).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *