Šeimų popietė „Ir jie gyveno ilgai ir laimingai…”

Tikriausiai visi iš vaikystės prisimenate Pelenės istoriją, kuri baigiasi šiais žodžiais: „Ir jie gyveno ilgai ir laimingai”…  Tačiau niekas neuždavė klausimo, o kas buvo vėliau? Ar jų charakteriai sutapo? Kaip ji jautėsi po gimdymo priaugusi 10 kilogramų? Ar vaikų auginimas nesukėlė per daug streso? Kaip jautėsi pelenė, kai jos vyras užtrukdavo darbe iki vėlaus vakaro? Ar nebuvo noro pabėgti nuo visko? Ar jų meilė toliau augo ir stiprėjo? – Tokia įžanga buvo pradėta šeimų popietė, kuri buvo organizuota š.m. balandžio mėnesį Kauno bendruomenės Šeimos skyriaus vadovės Vilmos Vanagienės.

Pirmasis susitikimas buvo negausus – dalyvavo tik kelios šeimos. Iš pradžių po pamaldų susirinkusios šeimos susėdo prie staliukų užkąsti. Maloniai atgaivino ne tik skaniai paruoštos vienos iš dalyvavusių šeimos salotos, bet ir pokalbiai su kitomis sutuoktinių poromis: buvo įdomu išgirsti, kaip kitos poros susipažino, kaip švenčia savo santuokos jubiliejus, kaip atnaujina savo santuokos įžadus. Juo labiau, kad popietėje dalyvavo ne tik įvairių amžiaus grupių šeimos, bet ir turinčios skirtingą santuokos stažą.

Fiziškai ir emociškai pasistiprinusios šeimos klausėsi Vilmos paskaitos kaip išlaikyti tvirtą santuoką. „Tvirtos santuokos yra ne tos, kuriose nėra problemų, o tos, kuriose yra apsisprendimas išlikti santuokoje ir kuriose yra stengiamasi įgyvendinti svajones, kurias kiekvienas atsinešėme į santuoką” – tokia buvo pagrindinė paskaitos tema.

Tačiau, kad galėtume suprasti vienas kito svajones, mes turime išmokti išgirsti vienas kitą. „Vyras su žmona turi kasdien prasmingai bendrauti – išklausyti vienas kito, pasivaikščioti susikibę rankomis, padaryti vienas kitam ką nors malonaus”. Todėl paskaitos metu taip pat buvo įtraukta ir praktiniai užsiėmimai mokantys perduoti ir priimti informaciją.

„Mažos smulkmenos, kuriomis apdovanojame savo sutuoktinį, parodo koks brangus jis mums yra”. Tiek vyrai, tiek žmonos buvo mokomi kaip paruošti po mažą staigmeną savo sutuoktiniui. Ne visiems iškart tai pavyko, todėl teko gerai „pasukti” galvas, kaip padaryti malonią staigmeną savo sutuoktiniui.

Buvo puiku pabūti su kitomis šeimomis, pabendrauti, kartu pasivaišinti, prisiminti, kas yra svarbiausia santuokoje ir kaip išmokti branginti tai, kas yra svarbiausia mūsų gyvenime. Laukiame kitos šeimų popietės…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *