V.I.P. metodas vaiko charakterio ugdymui

Kai kur nors pamatome užrašą V.I.P., tikriausiai iš karto pagalvojame apie labai svarbų asmenį (angliškai – „Very Important Person“). Tačiau V.I.P. taip pat gali būti trijų labai svarbių dalykų inicialai, kuriuos tėvai turi suteikti savo vaikams, ugdydami  jų charakterį, nes geros charakterio savybės neatsiranda savaime. Pamąstykime apie tai, kad: V – tai Vizija, I – tai Įkvėpimas ir P – tai Pavyzdys. O dabar pažiūrėkime, kaip tai pritaikyti praktiškai:

  • Vizija. Jūs turite suteikti savo vaikui viziją, kuo jis gali tapti. Padėkite jam pamatyti galimybes ir aukštumas, kurias jis gali pasiekti. Tačiau būkite atsargūs, kad suteikta vizija netaptų jūsų neišpildytu lūkesčiu, dėl kurio visą likusį gyvenimą vaikas jaustųsi nuvylęs savo tėvus.
  • Įkvėpimas. Vaikams taip pat reikia įkvėpimo arba motyvacijos, kad gebėtų pasirinkti gėrį, o ne blogį ir galėtų vystyti savo potencialą. Padrąsinkite savo vaiką kai susiduria su sunkumais, palaikykite kai susiduria su nesėkme, suteikite pagalbą, kai jis jaučiasi bejėgis.
  • Pavyzdys. Galiausiai vaikui reikia pavyzdžio, kuriuo jis galėtų sekti. Vaikai, kaip ir gyvūnų jaunikliai, mokosi stebėdami savo tėvus. Jie stebi, kaip jūs sprendžiate problemas, kaip kovojate su gyvenimo iššūkiais, kaip elgiatės su artimais žmonėmis, kaip pasirenkate savo prioritetus ir kaip jūs jų laikotės.

Taigi, su jūsų, kaip tėvų, suteikta vizija, įkvėpimu ir pavyzdžiu jūsų užaugęs vaikas iš tikrųjų gali tapti V.I.P. ne tik jums, bet ir kitiems, su kuriais jie susidurs savo gyvenimo kelyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.