„Beta“ versijos santuoka

„Šiais laikais santuoka yra sunki našta. Nemanau, kad norėčiau ją išbandyti.“ Tai žodžiai iš Hanos Selison knygos „Truputį ištekėjusi“. Knygoje aprašomi ilgalaikiai intymūs santykiai be santuokos. Jos citata atspindi „Tūkstantmečio kartos” (18-34 metų amžiaus) požiūrį į santuoką. Šia tema žurnalas „Time“ išspausdino atlikto tyrimo rezultatus. Beveik pusė apklaustųjų – 43%, ir dar didesnis procentas tarp jaunesnių, pasirinktų tokį santuokos modelį, kai jauni žmonės dvejus metus praleidžia eksperimentuodami, o po to nusprendžia ar jų sąjunga būtų įteisinta, ar išregistruota be skyrybų ar kitų dokumentų. 33% teigė, kad tokį santuokos modelį jie būtų pasiruošę išbandyti penkerius, septynerius, dešimt ar trisdešimt metų ir tada derėtųsi dėl sąlygų. 21% pasirinktų „prezidento mandato“ versiją, kai duoti įžadai galioja ketverius metus, tačiau po aštuonerių metų būtų galima laisvai rinktis kitą partnerį. 53% teigia, kad reikia atnaujinti santuokos įžadus ir tik 31% tiki santuoka iki gyvenimo pabaigos.

Šios statistikos reikšmė

Daugelis „Tūkstantmečio kartos” atstovų renkasi tokį santuokos modelį, kai partnerio pasirinkimas neturi ilgalaikio poveikio. Jie nori turėti galimybę po poros metų iš naujo įvertinti savo pasirinkimą. Tyrimo autorė Melisa Lavigne-Delvile teigia: „Ši karta yra pripratusi prie minties, kad viskas yra „beta[i]“ versijoje, kad gyvenimas yra nebaigtas darbas, todėl „beta“ versijos santuokos idėja jiems turi prasmę.“

Sklando baimė įsipareigoti, baimė rinktis, baimė sudaryti visą gyvenimą trunkančią sąjungą. Kodėl verta rinktis nežinomybę, kai galima turėti ramybę ir laikiną esamos akimirkos kontrolę? Baimė taip pat yra pasekmė dėl daugelio „Tūkstantmečio kartos” šeimos patirties. Daugybę kartų jie matė nesėkmingą savo tėvų meilę, kuri baigėsi skyrybomis. Kitais atvejais santuoka išgyveno, bet tik dėl pareigos jausmo.

Problemos esmė

Pažinčių ir santuokos klausimų patarėja Debra Fileta kaip vieną iš visuomenės problemų įvardija skubėjimą pereiti prie artimų santykių. Viena vertus, tokiuose santykiuose nėra pusiausvyros tarp aistros ir romantikos, kita vertus, čia taip pat nėra pusiausvyros tarp logikos, tiesos ir patikimumo. Sveiki santykiai turi būti pagrįsti branda. Privaloma išbandyti santykius daug anksčiau prieš sudarant santuoką, kuri sukeltų skausmą ir apgailestavimą.

Fileta teigia, kad santuokos institucija negali tapti visų mūsų džiaugsmų šaltiniu, kaip daugelis norėtų ir įsivaizduoja. Santuoka nėra vieta kur sutuoktinis gali imti iš kito. Ji negali atnešti laimės ir laimėjimo visam likusiam gyvenimui. Santuokos įsipareigojimas ir intymumas sukuria terpę, reikalingą žmonėms tobulėti, bręsti, tapti altruistiškesniais ir atleisti. Santuokos tikslas yra išmokti besąlygiškai mylėti kitą žmogų, su visais jo trūkumais. Abu partneriai atranda vienas kitą tokį, koks jis yra iš tikrųjų, ir, nepaisant jų trūkumų, pasirenka mylėti vienas kitą. Tai reikalauja tikro atsidavimo, nes ilgalaikis įsipareigojimas niekada neturi kito pasirinkimo.

Dažnai santuoka yra puikus pavyzdys, atspindintis kokia yra meilė ir ilgalaikiai santykiai tarp Dievo ir Jo kūrinių. Tai įsipareigojimas, paremtas atleidimu ir priėmimu, milijonai antrų galimybių ir pasitikėjimas. Svarbiausia, santuokoje pirmiausia iškeliami poreikiai tų, kurie jums rūpi ir pasiaukojimas. Taip, meilė reiškia atsisakyti savo ego. Pasaulis, kuriame šiandien gyvename, kasdien skatina savanaudiškumą, bet tu gali negyventi pagal kitų žmonių standartus.

Paimta iš: “Youth Alive” https://youthaliveportal.org/magazine/articles/marriage-in-beta-version


[i] Beta versija – tai ne galutinė bet kokios programinės įrangos versija. Dažniausiai beta versijos testavimas atliekamas tuomet, kai programuotojai sukūria pagrindinę funkcinę žaidimo ar svetainės dalį ir po to patikrina klaidas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *