Brolis / sesuo – amžinas draugas

Ar kada nors pagalvojai, kad ilgiausią gyvenimo tarpsnį tu esi kažkieno brolis ar sesuo? Ką tai reiškia? Paimkime išgalvotą pavyzdį ir pradėkime skaičiuoti nuo to paties atspirties taško.

Santykiai ir aritmetika

Tarkime, tavo tėvai susituokė, kai jiems buvo 25 metai. Kai jiems sukako 30, gimei tu. O po penkerių metų gimė tavo brolis ar sesuo. Tu tuokiesi, kai tau 25-eri. Trisdešimties sulauki pirmojo vaiko, o paskui kito. Darykime prielaidą, kad visi šio pavyzdžio personažai miršta sulaukę 80 metų. Taigi, išvada. Tu savo tėvų vaikas esi 50 metų, sutuoktinis – 55 metus, 50 metų esi tėvas, o brolis ar sesuo esi 75 metus.

Be abejo, minėtame pavyzdyje gali būti daugybė išimčių, bet iš esmės taip ir yra. Taigi dabar supranti kodėl taip sakau? Ilgiausią savo gyvenimo dalį kažkieno esi sesuo ar brolis (jeigu jį turi). Jei turi brolį ar seserį, gali turėti draugą amžiams. Šią akimirką prasideda tavo nauji santykiai su savo broliu ir seserimi. Ar tai bus nuostabūs visą gyvenimą trunkantys santykiai, daug kas priklauso ir nuo tavęs pačio. O jei nenuostabūs, tai bent galbūt geri ir malonūs. Todėl labai svarbu palaikyti artimus ryšius su savo broliais ir seserimis nuo pat vaikystės – jie išliks ir tvirtės augant. Tačiau, kaip žinome, neretai šeimoje tarp brolių bei seserų kyla labai daug ginčų ir konfliktų. Kodėl?

Pavydas

Jei tėvai padėjo neteisingus pamatus, artimą ryšį atkurti gali būti sunku, o galbūt netgi neįmanoma. Pavydas dažniausiai kyla jau iš ankstyvos vaikystės. Pradedant nuo žaislų iki meilės tėvams, maisto ar dovanų, gautų per tavo vestuves, galima pradėti pavydėti bet ko. Tad svarbiausia tėvų pareiga yra užkirsti kelią brolių ir seserų konkurencijai. Jei vis dėlto jiems nepavyko, nuo šiol tai tavo atsakomybė yra puoselėti savo santykius su broliais ir seserimis. Biblijoje yra daugybė pavyzdžių, kai brolių ir seserų santykiai dėl pavydo prasidėjo „ne ta koja“. Vienas iš jų yra pasakojimas apie Jokūbą ir Ezavą (Pradžios 25-28 skyriai), kitas apie Juozapą ir vienuolika jo brolių (Pradžios 37-45 skyriai). Šiuose pasakojimuose stebina laiminga pabaiga – pabaiga, pagrįsta atleidimu ir susitaikymu. Deja, pats pirmasis Biblijos pasakojimas apie brolius Abelį ir Kainą (Pradžios 4 skyrius) parodo kaip svarbu turėti mylinčius santykius nuo pat pradžių.

Broliškos draugystės principai

Štai keletas principų pamąstymui apie tavo santykius su broliu ar seserimi:

  1. Sveikiems santykiams užmegzti yra keletas taisyklių. Tai gali būti sprendimas nevartoti blogų žodžių, neatskleisti paslapčių, nelaikyti nuoskaudų, aiškiai ir nedelsiant pasakyti kas nepatinka, gerbti vienas kito asmenybę ir panašiai.
  2. Derybos. Derybos yra pagrindas bet kokiems santykiams tarp brolių ir seserų, jos svarbesnės nei romantiškoje poroje. Todėl išmok pagarbiai išsakyti savo požiūrį, kad pasiektum sutarimą. Santykiuose svarbiausias dalykas yra ne teisumas, bet tai, kad kitas jaustųsi mylimas ir gerbiamas. Kad ir kokį nuostolį patirtum eidamas į kompromisą, ilgainiui tai bus naudinga tavo santykiams.
  3. Laikas, skirtas praleisti kartu. Kai kuriose pasaulio šalyse gegužės mėnesį žmonės švenčia „Brolių / seserų dieną“. Broliai / seserys susitinka kartą per metus, kad tą dieną švęstų kartu ir tik jie, t.y. be kitų šeimos narių. Gal kartais tai sunku padaryti esant suaugusiais, turint šeimas ir galbūt vaikus, tačiau šiai gražiai tradicijai vieną dieną metuose galima paskirti. Įpraskite švęsti dienas drauge, galbūt laikas nuo laiko kartu planuokite atostogas, o jei vis dar esate tėvų namuose, skirkite laiko pasikalbėti, suprasti vienas kito svajones ir rūpesčius. Šis nuolatinis bendravimas ir kartu praleistas laikas yra geriausias būdas stiprinti brolių ir seserų santykius.
  4. Įprask nustebinti savo brolį ar seserį maloniu gestu ar švelniu žodžiu.
  5. Niekada nekalbėk blogai apie savo brolius ir seseris, net tėvų akivaizdoje. Tau nereikia slėptis ar būti jų klaidų bendrininku, tačiau norėdamas įtikti tėvams skleisi paskalas įžeisdamas brolį / seserį.
  6. Pripažink, kad esi kitoks. Net jei esate broliai ir seserys ir turite daug bendrų dalykų, vis tiek yra veiksnių, kurie daro jus unikaliais. Taigi, pripažink, kad negalite vienodai mąstyti, gerbkite nepakartojamas vienas kito asmenybes ir stenkitės suprasti vienas kitą. Nesielk taip, tarsi galėtum skaityti jų mintis ar atspėti jų ketinimus. Leisk jiems išreikšti save ir nenustebk supratęs, kad turi kitokį požiūrį, galbūt net skirtingus principus gyvenime, priešingus lūkesčius ir pasiekimus, nepaisant to, kad augate su tais pačiais tėvais. Niekada nelygink savęs su savo broliais ir seserimis. Ateis laikas kai jūsų keliai gyvenime išsiskirs, nes bus skirtingos aplinkybės ir progos, skirtingi pasirinkimai, todėl visada nelygink savęs su broliu ar seserimi, kai vertini savo sėkmę ar nesėkmę.
  7. Kartu suplanuokite malonias staigmenas savo tėvams. Tai suvienys jus ir sukurs tvirtą priklausomybės jausmą. Nesvarbu, kaip esi nusivylęs, mokykloje ar kur bebūtum, žinia, kad turi vieningą šeimą, gali suteikti tau ilgalaikį nusiraminimą.

Gražiausia dovana, kurią tėvai galėjo tau padovanoti, yra brolis ar sesuo., o gal net keletas jų Biblijoje rašoma apie tai, kokia vertinga yra draugystė, tačiau nė viena iš jų neprilygsta brolio draugystei. „Bičiulis visados yra bičiulis, o brolis – gimęs vargu dalytis.“ (Patarlių 17,17)

Paimta iš: https://youthaliveportal.org/magazine/articles/because-you-have-a-sibling-you-will-have-a-friend-forever

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *